حتما بخونید:

یك شركت هلندی قصد دارد در قالب مأموریت بی‌بازگشت Mars One تعدادی داوطلب را برای ادامه زندگی راهی سیاره سرخ كند!


«باز آلدرین»، یكی از فضانوردان مأموریت آپولو 11 به ماه، تنها راه رسیدن انسان به مریخ را یك مأموریت بی‌بازگشت به سیاره سرخ عنوان كرده بود.
اكنون «باس لانس دورپ»، بنیانگذار شركت Mars One در تدارك سفری بی بازگشت به مریخ است. از مشاوران برجسته این پروژه می توان به دكتر «جرارد هوفت» برنده جایزه نوبل و «برایان انكه» مفسر موسسه تحقیقاتی ساوث وست و از برنامه ریزان سفرهای فضایی اشاره كرد.

«لانس دورپ» تأكید می كند: مسافران در سال 2030 راهی مریخ خواهند شد و باقی عمر خود را در كلونی های احداث شده بر روی سیاره سرخ سپری خواهند كرد و بلیت برگشتی برای آنها صادر نخواهد شد!

سال آینده در یك رقابت جهانی 40 داوطلب برای انجام تمرینات سه ماهه در یكی از مناطق بیابانی آمریكا انتخاب می‌شوند و در نهایت یك تیم 10 نفره راهی این سفر بی بازگشت خواهند شد.

نخستین تجهیزات مورد نیاز برای احداث كلونی از سال 2016 به مریخ ارسال خواهند شد و در سال 2018 نیز یك مریخ نورد برای انجام تحقیقات تكمیلی راهی سیاره سرخ می شود و برای انتقال محموله ها از موشك فالكون شركت اسپیس X استفاده خواهد شد.

«نوربرت كرافت» از محققان اسبق ناسا در حوزه روانشناسی مأموریت های فضایی طولانی مدت خاطرنشان می كند: تیم نهایی Mars One‌ باید توسط گروهی از روانپزشكان انتخاب شوند و از آمادگی لازم برای مقابله با شرایط روانی دشوار مانند شرایط استرس‌زای این سفر بی بازگشت برخوردار باشند.